четвер, 1 квітня 2021 р.

 Про експонати

Шановні відвідувачі, оскільки ми всі опинились в умовах онлайн відвідування, і також слідкуємо за трендами та реаліями, будемо знайомити вас дистанційно з нашими експонатами.

Сьогодні - Про археологічні знахідки.
🗺🧭🏔🏛🏞🪨🏛
Початок археологічних досліджень на території сучасного міста Олевськ, пов`язаний із роботами Я.В. Яроцького який досліджував курганні насипи давньоруського часу. Наступні археологічні роботи, проведені М.П.Кучерою та іншими дослідниками носили розвідковий характер.
‼️Починаючи з 2009 р. на території міста проводяться регулярні археологічні розкопки та розвідкові дослідження Житомирської експедиції Інституту Археології НАН України за участі студентів історичного факультету Житомирського державного університету імені І. Франка.
На території городища Бабина Гора отримано велику кількість матеріалу, який відображає різноманітні сторони життя мешканців городища. Найбільшу серію знахідок датують в межах XVII - XVIII ст.. Це побутові предмети, гончарний та скляний посуд, люльки, зброя та ін.
Цікавою є велика серія керамічних люльок для паління XVII-XVIII ст.



Люлька, найдавніше пристосування для вдихання диму, тліючого тютюну чи інших речовин.
Найдавніша знахідка на території Лаосу вказує, що люди винайшли люльку більше ніж 5000 років тому.
У Європі куріння тютюну поширилось в середині ХVII ст.
Як масове явище, люльки побутували в основному в козацькому середовищі, завдяки тісним контактам запорозьких козаків через Крим з Туреччиною.
«Тютюн» та «люлька» – слова тюркського походження.
Люльки відрізняються будовою, матеріалом, зовнішнім оздобленням та покриттям.
 Серед козацтва були поширені люльки з короткими мундштуками.
 У часи Гетьманщини заборонялося курити люльку на вулиці у нічний час.
Для козаків ,куріння люльки мало лікувальні, магічні та ритуальні властивості (щоправда, при цьому використовувалася особлива суміш трав).






Далі буде...

Немає коментарів:

Дописати коментар

НІЧ МУЗЕЇВ 2021 Вже традиційно, Олевський краєзнавчий музей відзначає Міжнародний день музеїв. Ми охоче підтримуємо Міжнародну акцію «Ніч му...